Współpraca z biurem projektowym – czego można się po niej spodziewać?

biuro projektowe

Biuro projektowe Vinterior przygotowało bogatą ofertę dla każdego, kto zainteresowany jest usługami z zakresu projektowania wnętrz i aranżowania ich w rozmaitych stylach. Biuro prowadzi również nadzór nad przebiegiem wszystkich prac wykończeniowych.

Projekty biura są przygotowywane z uwzględnieniem zarówno ergonomii i funkcjonalności, jak i estetyki i dobrego stylu. Bardzo ważne są także możliwości ekonomiczne klienta. Na każdym etapie przygotowywania projektu i przeprowadzania prac prowadzi się z klientem dokładnie konsultacje, dzięki czemu efekty prac zawsze są w pełni zadowalające.

Oferta biura jest skierowana nie tylko do klientów prywatnych, ale również inwestorów. Firmy realizujące duże inwestycje budowlane często są zainteresowane niebanalnym i odważnym stylem oraz stosowaniem jak najciekawszych rozwiązań – decydując się na współpracę z biurem Vinterior można osiągnąć takie efekty. Pracownicy biura zawsze są w stanie sprostać nawet największym wyzwaniom stawianym przez klientów i stworzyć coś naprawdę zachwycającego. Biuro stale pracuje nad tym, aby zatrudnieni w nim ludzie posiadali jak najlepsze kwalifikacje i umiejętności do wykonywania takich projektów. Bierze ono aktywny udział w życiu całej branży aranżacji wnętrz; jego pracownicy regularnie uczestniczą w różnego rodzaju targach, szkoleniach i spotkaniach i są dzięki temu na bieżąco ze wszystkimi aktualnymi trendami. Biuro śledzi wszystkie pojawiające się na rynku ozdoby, meble, urządzenia sanitarne. To właśnie poszukiwanie mniej standardowych, oryginalnych rozwiązań jest jednym z celów jego działalności. Vinterior realizuje swoją działalność głównie w Małopolsce. Posiada doskonałe rozeznanie w całym lokalnym rynku materiałów budowlanych i wykończeniowych i doskonale wie, w jakich miejscach należy szukać tego, czego oczekuje klient.

Współpraca z biurem przebiega według ustalonych standardów, obowiązujących powszechnie w tej dziedzinie. Jeśli klient ma do zrealizowania średnią lub dużą inwestycję – może to być zarówno urządzenie własnego mieszkania jak i zaprojektowanie większej przestrzeni – wszystko zaczyna się od spotkania. Pracownicy firmy preferują na jego miejsce lokal, który ma być zaaranżowany. Dzięki temu z miejsca można poznać nie tylko oczekiwania klienta, ale także warunki panujące w danym wnętrzu. Spotkanie na żywo jest bardzo ważne, aby wspólnie ustalić najlepsze rozwiązania i propozycje, jakie mogą sprawdzić się w danym przypadku. Taka rozmowa nie jest wiążąca, a klient nie musi za nią płacić. Jeśli klient potrzebuje tylko jednego projektu nieco mniejszego pomieszczenia, to może on być zamówiony zdalnie.

Etap koncepcyjny polega na przygotowywaniu materiałów i dokładnych planów przeprowadzenia prac. Tworzy się tu zazwyczaj kilka różnych koncepcji tego, jak może wyglądać pomieszczenie. Architekt powinien tutaj przedstawić klientowi swoje wizje i ustalić z nim kierunek wszystkich działań.

Kolejny etap to dopracowanie koncepcji – dość czasochłonny i wymagający cierpliwości proces. Ustala się tutaj wiele drobnych szczegółów i odwiedza sklepy z materiałami w celu wybrania najlepszych produktów. Poszczególne zakupy zawsze powinny przebiegać przy obustronnych konsultacjach tak, aby klient był zadowolony, a projektant mógł w pełni zrealizować swoją wizję. W przypadku bardziej wymagających klientów, biuro przygotowuje na tym etapie wizualizacje tego, jak będzie wyglądało pomieszczenie po wdrożeniu w nim konkretnych rozwiązań.

Następny etap to część techniczna. Biuro przygotowuje tutaj całą dokumentację i rysunki wykonawcze, które pomogą ekipie budowlanej w poprawnym przeprowadzeniu prac. Również ten proces jest dosyć czasochłonny, ale projektant musi włożyć w niego jak najwięcej wysiłku – w dużym stopniu zależy od niego to, czy wszystkie prace zostaną wykonane faktycznie dobrze.

Nadzór autorski można nazwać ostatnim etapem. Projektant musi dopilnować przede wszystkim tego, aby wszystkie prace zostały przeprowadzone we właściwy sposób i efekty końcowe były zgodne z planami.